Seramik ve Fayans Uygulama İşleri

Fayans döşeme işlemi yapım aşamaları : Fayansın altında kalan elektrik tesisatı , pis ve temiz su tesisatı işlerinin yapıldıktan sonra duvar sıvanarak fayans döşenecek düzlüğe (tesviyeye) getirilmelidir. Fayans döşenmeye başlamadan , duvar fayans ölçülerine göre , parça fayansların kapı kenarlarına gelecek şekilde ayarlanıp fayans döşeme işlemine başlanmalıdır. En uygun banyo fayans modelleri ve mutfak fayans modelleri seçildikten sonra fayans döşemesi yapılmalıdır. Fayans uzunlukları 60×60 veya 60×120 cm boyutlarını geçen fayansların ,döşemesinde seviye tespit artısı ve seviye tespit takozu kullanılmalıdır. Banyo ve tuvalet gibi suyun yoğun kullanıldığı bölgelerde mutlaka zemin izolasyonu yapılmalıdır.

seramik-fayans-isleri-dekor-tadilat-ankara

seramik-fayans-isleri-dekor-tadilat-ankara

Mutfak Tadilatı ve Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonunda fayans seramik döşenen bölgeler tezgah arası (set arası) ve ıslak zemin bölgeleridir. Mutfak tadilatında prizlerin yeri ve sayısı müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Mutfak fayans modelleri , mutfak dolabı rengine uyumlu seçilmelidir

Banyo Tadilatı ve Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu , banyo yenileme işine başlamadan önce , banyonun ölçüleri alınıp duşakabin, banyo dolabı, banyo klozeti, gömme rezervuar, lavabo, havalandırma boşluğu, zemin giderleri kapı konumuna göre en kullanışlı biçimde yerleştirilmelidir. Banyo projelendirildikten sonra duş bataryası ve klozet için temiz ve pis su tesisatları ; banyo dolabı ve aynası için aydınlatma ve priz tesisatları çekilir. Tesisatlar çekildikten sonra kırım yerleri sıvanıp fayans döşeme işlemi yapılır. Zeminler su izolasyonu yapılması önemle tavsiye edilir.

 

 

 

 

Hemen şimdi aklınızdaki proje için bizimle iletişime geçin!