Komple Ev Tadilatı ve Dekorasyonu

 Ev Tadilatı ve Dekorasyon İşlemleri

Yaşamımızın keyifli hale gelmesini sağlayan ve dinlenerek keyifli, güzel bir hayat geçirerek uzun zamanlar geçirdiğimiz  evlerimizi daha kullanışlı, zevkinize uygun ve güzel hale getiren Ankara Tadilat Dekor; ev yenileme, ev dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, mutfak dolabı, banyo dolabı, komple ev tadilatı, salon dekorasyonu gibi birçok hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize ithaf etmekteyiz. Siz müşterilerimize farklı ve güzel dekorasyon fikirlerini ve modern dekorasyon ürünlerini sizlerin ihtiyacına uygun ve kullanışlı alanlara sahip ev, daire, villa ve işyerlerinizi tasarlayıp yenileyerek sizlere güzel bir şekilde sunuyoruz.

oturma odası ve 2 katlı ev projesi fotoğrafları

Ankara Komple Ev, Villa, Ofis Tadilatı ve Dekorasyonunun Sırasıyla Aşamaları:

  • Keşif: Belirlenen çalışılacak alanlar için ölçümler yapılıp müşteri talepleri belirlenir
  • Projelendirme ve Sunum: Tüm alanlarda yapılacak işler planlanır, değişimler ayarlanır ve fiyat listesi hazırlanır.
  • Kırım ve Hafriyat: Eski fayansların ve tesisat alanlarının olduğu bölgelerin kırılımları yapılır ve hafriyata tahliye edilerek boşaltılır.
  • Tesisat-Döşeme (elektrik, su, pis su, doğalgaz): Proje kapsamında ve alanında belirlenen yeni tesisatlar ayarlanır ve çekilmeye başlar.
  • Asma Tavan, Alçı Sıva, Alçıpan, Niş İşleri: Asma tavanlar takılmaya başlanır, ışık bantları ayarlanır ve takılır,dekoratif duvar modellerinin yapımına başlanır ve alçı sıva, duvar düzeltme işleri uygulamaya geçirilir.
  • Fayans Döşeme İşleri: Mutfak, banyo, tuvalet zemin alanlarının ve duvarlarının fayans döşemelerinin yapımına başlanır..
  • Boya Badana İşi: İç mimari düzen ve müşterilerimizin zevkine hitap eden dekoratif boya veya silikonlu boya uygulamalarının yapımına başlanır.
  • Laminant Parke, Mutfak Dolabı, Panel Kapı Montajları: Boyanın rengine uygun laminant parke döşemesi, dolap ve panel kapılarının montajı düzenlenmeye başlanır ve yapım aşamasına geçilir.
  • Duş Kabini, Klozet, Lavabo, Batarya, Anahtar Priz Montajları: Priz anahtar, klozet, musluk, batarya, lavabo montajları ve testleri yapılarak ev hazır hale getirilir.

Ankara Bölgesi-Ev Tadilatı Fiyatları:

Modernliğe uygun bir ev tadilatı yaptırmak, uğraştıran ve emek isteyen bir iştir. Kaliteli ve güvenilir hizmet vererek komple ev tadilatı yapan firmaların tercih edilmesi , ayrı ayrı ustalara iş yaptırmaktan çok daha düşük bir harcama ve maliyetine olanak sağlar. Aynı zamanda ev tadilat yapım sürelerinin ve evin tesliminin kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak zamandan tasarruf edilmesi gibi olumlu durumlara yol açar.

Ev tadilatı fiyatlandırması, komple ev tadilatı fiyatları veya kısmi[belirli bir alanda uygulanan] ev tadilatı fiyatları olmak üzere ikiye ayrılır:

Ankara Komple Ev Tadilatı ve Dekorasyon Fiyatları:

Komple ev tadilatlarının yapımında çalışan usta ve işçilere verilen işçilik fiyatları; 2+1 evler için 15.000 TL -40.000 TL arasında değişmektedir. 3+1 evler için 20.000 TL ile 45.000 TL arasında değişimler olur.

Malzeme dahil komple ev tadilatı fiyatları: 2+1 evler için 35.000 TL -45.000 TL arasında değişmektedir. 3+1 evler için 40.000 TL ile 80.000 TL arasında değişimler meydana gelir.

Ankara Kısmi Ev Tadilatı ve Dekorasyon Fiyatları:

Banyo Tadilatı Fiyatları : İşçilik 4.000 TL-8.000TL , işçilik + malzeme 8.000 TL-15.000 TL arasında bir fiyat aralığındadır.

Mutfak Tadilatı Fiyatları : İşçilik 5.000 TL-9.000 TL , işçilik + malzeme 7.000 TL-13.000 TL arasında bir fiyat aralığındadır (bu fiyata mutfak dolabı dahil değildir).

Mutfak Dolabı Fiyatları:10.000-50.000 TL arasında bir fiyat aralığındadır.

Wc ,Tuvalet tadilatı fiyatları: İşçilik 3.000 TL-6.000 TL , işçilik + malzeme 6.000 TL-9.000 TL  arasında bir fiyat aralığındadır.

Salon Tadilatı Fiyatları: İşçilik 5.000 TL-9.000 TL , işçilik + malzeme 9.000 TL-15.000 TL arasında bir fiyat aralığındadır.

Ankara Ev Tadilatında Yapılan Hesaplama İşlemleri:

Ev tadilat fiyatlarını hesaplamak için yapılacak işlere karar vermek, belirlemek ve detaylı fiyatlandırma listesini çıkarmak gerekmektedir. Ev tadilatı yapan firmalar, tadilatın kaç gün süreceğini ve kaç kişilik ekip ile beraber çalışacağına göre  ayarlayarak ev tadilatı fiyatlarını hesaplayarak müşteriye sunar.

Ev Tadilatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Evinizde yenilenmesi gerektiğini düşündüğünüz yerlerle “kendim ilgilenirim” diyorsanız size vereceğimiz birkaç taktiği ve sonucunda neden bizi seçmeniz gerektiğinin gerekçelerini dikkatlice okumanızı öneririz.

 – En önemli adım: Planlama Aşaması:                                                            

Öncelikle yapmanız gereken ilk adım planlı bir şekilde yapacağınız her şeyi detaylarıyla araştırarak bir liste hazırlamak.Üstelik bu liste, hem yapılacak işlemlerin sıralamasını, hem de bütçe planlamasını kapsayan bir çalışma olmalı. Hangi bölüme ne kadar bütçe ayırılacağı önceden hesaplanmalı ve tadilatın başarı ile tamamlanması için verimli bir iş sıralaması yapılmalıdır.Böylece, ev tadilatı için yapılacak işlemleri daha düzenli ve kontrollü bir biçimde sonuca ulaştırabilme olasılığı daha yüksek olmuş olur. 

– İşinizi Uzmanınıza Bırakın:

Ev tadilatı yaptırırken seçtiğiniz malzemeler ve ürünler ne kadar güzel olursa olsun; dekorasyonu kusursuz kılacak olan şey daima işçiliğin kalitesidir. Kötü bir işçilğin, en güzel malzemeyi bile mahvedebilme ihtimali oldukça yüksek hatta kesindir. Bu nedenle her adımda işinin ehli bir ekiple çalıştığınızdan emin olmalısınız. Mevcut bütçeniz bu konuda seçim yaparken etkili olacaktır. Ancak unutmayın ki, ucuz işçilik uzun vadede size daha pahalıya mal olabilir.[Bu nedenle tercih edilmemizin en büyük nedenlerinden biri de müşterilerimize verdiğimiz değer ve uyguladığımız kaliteli işçilik.]

-Eşyalarınızı Korumak İçin Önlemler Almalısınız

Mevcut eşyalarınızı koruyarak küçük değişikliklerle yaşam alanınızın havasını baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Örneğin tadilat yapılan mekânın orta kısmında bir araya getirdiğiniz eşyalarınızın üstünü naylon poşetlerle örtüp, zemine bantlayarak koruma altına alabilirsiniz.

Komple Ev Tadilatında Yapılan Uygulamalar:

-Komple mutfak tadilatı

-Komple banyo tadilatı

-Elektrik tesisatı

-Su tesisatı

-Zemin kaplama

-Tavan uygulamaları

-Dolap uygulamaları

Saymış olduğumuz uygulamaların hepsi aynı ekip tarafından yapıldığı zaman; planlı bir şekilde başlanıp tamamlanma durumu söz konusu olduğu için size verilen tahmini sürede bütün işler yetişmiş ve hiçbir aksaklık olmadan proje hayata geçmiş olacaktır. Tesisat yapan usta, dolap yapan marangoz ile ortak çalıştığı için hangi dolap modeliniz evinize daha iyi olacağını konuşurken odanızın şekline göre tesisatın nereden geçeceğine de ortak bir fikir alışverişi ile karar verilir. Bu sayede ileride sizin için sorun olabilecek durumların önü anahtar teslim tadilat uygulamasıyla tamamen ortadan kalkmış ve kapanmış olacaktır.

Ofis Dekorasyon Fikirleri:

Çok zaman harcamadan, stratejik planlamalar yapmadan yapacağınız minik değişimlerle ofis masanızı bir kara delik olmaktan çıkarıp, özgürce çalışmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu küçük değişimler hem sizlere yeni motivasyonlar sağlayacak ve çalışma azmi getirecektir. Çok zaman harcamadan, stratejik planlamalar yapmadan yapacağınız minik değişimlerle ofis masanızı bir kara delik olmaktan çıkarıp, özgürce çalışmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Dayanıklı ve ergonomik ofis masaları tercih ederek gün boyu konforun ve düzenli çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu basit düzenlemeleri bizlerle yapacağınız görüşmelerden ve anlaşmalardan sonra kısa bir sürede halledebileceğimizin teminini siz müşterilerimize verebiliriz.

Hemen şimdi aklınızdaki proje için bizimle iletişime geçin!